فندق در عرصه بین الملل

فندق میوه‌ای  از درخت فندق است. ظاهر کروی یا بیضی دارد و طولش ۱۵-۲۵ میلیمتر و قطرش ۱۰-۱۵ میلیمتر است و دارای پوسته فیبری بیرونی می‌باشد. گونه‌هایی از فندق از فندق معمولی بزرگ‌ترند و در بیشترین رشد دو برابر اندازه معمولی می‌شوند. میوه فندق زمانی که برسد از پوسته بیرون می‌افتد. مغز فندق خوراکی است و می‌توان آن را به صورت خام یا پخته مصرف نمود. مغز فندق پوسته ای بسیار نازک و به رنگ قهوه‌ای تیره دارد که پیش از مصرف  آن را جدا می‌کنند.

فندق در سطح تجاری بیشتر در ترکیه با %70، ایتالیا %10، گرجستان %4، اسپانیا %3 و همچنین در ایالات متحده %5 و در ایران در منطقه اشکورات گیلان و منطقه الموت قزوین %2 تولید می‌شود. ترکیه با تولید تقریباً %70 از فندق جهان، بزرگ‌ترین تولیدکننده این خشکبار در بین کشورهای جهان می‌باشد.

همزمان با توسعه شرکتهای شکلات سازی و کیک سازی در جهان و با توجه به اینکه مغز فندق یکی از مواد اولیه بسیارمهم در تولید شکلات است.اهمیت صنعت فرآوری و تولید مغزفندق دوچندان شد

بزرگترین مصرف کنندگان و واردکنندگان فندق کشورهای ایتالیا و آلمان می باشند شرکت شکلات سازی فررو (FERRERO) ایتالیا  تولید کننده محصولاتی مانندNOTELLA،FERRERO ROCHER وkinder بیشترین مصرف کننده مغز فندق جهان می باشد.این شرکت سالانه حدود 200000 تن فندق جهان را برای ساخت شکلات مصرف میکند

فندق از نظر میزان پروتیین و اسیدهای چرب غیر اشباع بسیار غنی است، علاوه بر آن حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین B1 و ویتامین B6 و فسفر می باشد.