افزایش30درصدی برداشت فندق درگیلان/23هزارتن برداشت شد


در گفتگو با مهر عنوان شد؛

افزایش ۳۰درصدی برداشت فندق در گیلان/ ۲۳هزار تن برداشت شد

خبرگزاری مهر۱ روز پیش۰  ۱۴  ۰

رشت- مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۳هزار و ۳۶۲تن فندق از باغات این استان، گفت: در مقایسه با دو سال گذشته شاهد افزایش ۳۰درصدی تولید فندق هستیم.

منوچهر پارسافر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امسال باغداران گیلانی ۲۳هزار و ۳۶۲تن فندق از باغات استان برداشت کرده اند، افزود: این میزان در مقایسه با دو سال گذشته با افزایش ۳۰درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۹هزار باغدار گیلانی در زمینه کشت فندق در گیلان فعال هستند، گفت: ارزش فندق های برداشت شده ۸هزار و ۱۷۶میلیارد ریال بوده است.

پارسافر در ادامه شهرهای رودسر، سیاهکل، املش، تالش، رودبار و آستارا مهمترین مناطق تولید فندق در گیلان است، اظهار کرد: شرایط مساعد آب و هوایی، رعایت اصول باغداری، هرس، آبیاری و تغذیه مناسب از مهمترین عوامل افزایش تولید فندق در گیلان بوده اند.

وی با تاکید براینکه ایجاد و راه اندازی صنایع بسته بندی برای افزایش ارزش افزوده این محصول را یکی از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر هشت واحد فرآوری و بسته بندی فندق در شهرهای رودسر، املش و سیاهکل فعالیت می کنند.

پارسافر در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی گیلان توسعه باغات فندق است، بیان کرد: در دو سال گذشته شاهد کشت نهال های یارانه ای فندق در هزار و ۵۰۰هکتار از اراضی شیب دار استان بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه گیلان یکی از قطب ها تولید فندق در کشور محسوب می شود، گفت: ۸۵درصد فندق کشور در استان گیلان تولید می شود.

گفتنی است برداشت فندق از نیمه مرداد آغاز و تا پایان مهر ماه ادامه دارد.