سلامتی= فندق

 

۱۶. یک میان‌وعده‌ی خوب برای کسانی است که رژیم دارند

خوراکی‌های بی‌فایده و پرکالری را کنار بگذارید و یک مشت فندق را به عنوان میان‌وعده مصرف کنید تا به فرآیند کاهش وزن‌تان طعم و مزه‌ی خوبی بدهید. فقط ۲۸گرم فندق به شما ۱۷۶کالری می‌دهد همراه ۳گرم فیبر غذایی و ۱۷گرم چربی. شما می‌توانید آن را به عنوان یک خوراکی قبل از غذا استفاده کنید، زیرا معده‌تان را پر می‌کند و مانع از این می‌شود که در خوردن غذاها زیاده‌روی کنید. فقط یادتان باشد که بیش‌تر از میزان توصیه شده فندق نخورید.

خواص فندق ۱۷: برای سلامت قلب مفید است

این مغزهای قهوه‌ای رنگ منبع خوبی از چربی‌های غیر اشباع هستند و کلسترول هم ندارند. چربی‌های غیر اشباع، به ویژه اسید اولئیک، توانایی محدود کردن سطحLDL (کلسترول بد) را دارند در عین حال که سطح HDL (کلسترول خوب) را افزایش می‌دهند. فقط یک فنجان از این مغز ۵۰٪از سطح منیزیم مورد نیاز بدن را تامین می‌کند. منیزیم نقش مهمی در تنظیم میزان کلسیم دارد. گفته می‌شود که بیش از خواص فندق برای سلامتی

اندازه بالا بودن سطح کلسیم برای سلامت قلب مضر است. منیزیم از قلب شما با ایجاد فضایی برای استراحت و جلوگیری از سخت به تلاش افتادن آن مراقبت می‌کند.

۱۸. قدرت جلوگیری از سرطان را دارا است

فندق بمبی از آلفا- توکوفرول است، نوعی ویتامین E که توانایی محدود کردن خطر ابتلا به سرطان مثانه را به میزان بیش از ۵۰٪دارد. این مغز همچنین حاوی میزان فراوانی از منگنز است. این ماده‌ی معدنی به عنوان عنصری از آنزیم آنتی‌اکسیداتیو درمیتوکندری شناخته شده‌است، بنابراین نقش مهمی در جلوگیری از سرطان دارد.

خواص فندق ۱۹: برای عضلات فایده دارد

همان‌طور که قبلا نیز ذکر شد، منیزیم نقش مهمی در حفظ سطح مناسب کلسیم در بدن و سلول‌های بدن دارد. بنابراین، به انقباض عضلانی کمک می‌کند و از فشار بیش از جد در عضلات جلوگیری می‌کند. این تاثیر به نوبه‌ی خود باعث کاهش تنش عضلانی می‌شود و از خستگی عضلانی، اسپاسم، گرفتگی و درد جلوگیری می‌کند. حتی مطالعات نشان می‌دهند که دوز مناسب منیزیم واقعا می‌تواند به تقویت عضلات کمک کند